prosím hlasuj pro Marry Afsprings.
děkuju. :)♥

Moje [rodné] město.

14. may 2011 at 16:39 | Marry Afsprings.
Už jsem dlouho nepsala na Téma týdne.
Moje město. V závorce mám rodné. Chtěla bych napsat něco o Praze. Protože jsem se tam narodila a prožila malou část mého dětství.
Jediné vysvětlení, proč jsem se narodila v hlavním městě České republiky a přesto v něm nebydlím, žiju ve vesnici na začátku Šumavy, je to, že moje máma ,,vystudovala'' něco jako veterinářství. Pracovala v Praze jako zvěrolékařka. Ani nevím, jestli v Praze bydlela, jestli náhodou tam nepotkala mého tátu, kterého vůbec neznám. Pamatuju si asi tak dva malé nepodstatné detaily z Prahy. Mimochodem, narodila jsem se v Motole. V té krásné, velké, modré nemocnici.
Když jsme vyšly ven z našeho bytu, napravo byl vjezd do garáží. A za domem byla železniční trať. Z téhle vzpomínky mám akorát šedivý dům, zažloutlou trávu u kolejí a kopec, na kterém právě jel vlak. Druhou věc, kterou si pamatuji, jsou dveře od bytu a v něm nádherné, velké piano. Bylo myslím černé. A pod ním asi bílý chlupatý koberec. Možná to všechno není vůbec pravda. Možná se mi to všechno jen nějak zrodilo v hlavě. A možná právě ten tyrkysový klíč, který mám někde v pokoji zahrabaný vůbec není od toho bytu. Mám strach se mámy zeptat, s kým jsme tam žily, kde ten dům, panelák či co to bylo stojí. I když.. teď se mi vybavuje nějaká paní. Černovlasá. Jednou jsem s ní byla u moře v Chorvatsku. Já, máma a ta paní. Jmenovala se asi Ivana. Mám v hlavě zmatek. Jen takové záblesky minulosti.
Když mi byli 3 roky, chodila jsem do školky, psávala jsem mámě do Prahy dopisy. Teď mi docvaklo, že jsme spolu byly parníku. Ale to někdy později. Asi v 7, 8 nebo 9 letech máma měla zase práci v Praze. Na veterině. Jela jsem tam za ní. Čtvrtek, pátek, sobota, neděle. Myslím. Na 100% vím, že jsem ve čtvrtek po škole odjíždela do Klatov s babičkou, kde na mě čekala máma a jely jsme do Prahy. Nevím, kdy jsme přijely. Bylo to někdy na jaře. K jaru, protože v Praze napadl sníh. Po příjezdu mi ukázala, kde co je. Ten obývák, koupelna s nádhernou sprchou, WC, pokoj a ordinace. Měla jsem postel pod oknem, ze kterého byl výhled na jakýsi panelák s velkým, červeným H v kroužku na stěně.
Každý den jsme chodily do Hypernovy. Tak se to dříve jmenovalo. Procházely jsme okolo krásně posprejované zdi, přes přechod až do velkého obchodního domu s jezdícími schody. Tramvají jsme musely projet snad celou Prahu, vracely jsme se vždy pozdě v noci. Byly jsme spolu v botanické zahradě. Dochází mi, že to bylo někdy před Valentýnem, protože měly v jednom obchůdku v Hypernově samá srdíčka, růže a všechno to bylo sladěné do červena. Ty dva náramky, co jsem si tam koupila. Tygří oko. Mýdlo. Ty věcy mám pořád doma. Koupily jsme i stan, který jsme si ,,doma'', tam v tom domě, kde jsme ,,bydlely'' postavily. Také jsme byly v Mořském světě, Holešovice. Ztratila jsem se, když jsem šla z ordinace. Prostě jsem tam jen nějak zabloudila. :D
Když dnes navštívím Prahu, často se školou, jezdíme okolo Motolu. Ale nějak nejdeme okolo nějakého známého místa z mé minulosti. V Praze je spoustu lidí. Je tam rušno. Je tam živo. Nechtěla bych tam bydlet, ale jestli by to pomohlo oživit vzpomínky z minulosti.
Snad jsem se nějak strefila do téma týdne. :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Alisa Alisa | Web | 14. may 2011 at 16:55 | React

Podľa mňa si sa do témy trafila a ešte je to aj článok na úrovni a o niečom úplne inom, čo tu človek až tak často nestretávala . Tiež si nepamätám, kde presne som ako malá bola... Do určitej doby mám totálne okno a pamätám si iba také záblesky, ktoré tú úplne neposstatné .

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.